Vyhněte se problémům – zvolte vinyl

Vyhněte se problémům – zvolte vinyl

Při výběru podlahy většinou myslíme na to, aby nám dlouho vydržela bez zbytečných problémů, které bychom museli řešit. To znamená, že hledáme podlahu, která nejenom dobře vypadá, ale je i velmi odolná a snadno udržovatelná.

Různé materiály splňují pouze některá z těchto kritérií. 

Pokud se ovšem chceme vyhnout problémům s podlahou, ale zároveň potřebujeme, aby zapadla do celkového designu naší domácnosti, není lepšího materiálu než vinyl.

Proč zrovna vinyl?

 Ve prospěch vinylu hovoří jeho nepopiratelně skvělé vlastnosti. Pokud si pořídíte vinylovou podlahu, můžete si být téměř jistí, že nedojde k jejímu poškození. Vinyl je odolný proti mechanickému opotřebení, takže nevadí, když budete chodit v podpatcích, stěhovat nábytek, či vypustíte vašeho mazlíčka na novou podlahu.

Vinyl ale obstojí i vůči vodě, běžným chemikáliím, a špíně obecně. Tekutiny se do povrchu nijak nevsakují, a lze je snadno setřít. Povrch vinylu má obecně velmi dobré vlastnosti.

Je antistatický, takže se na něm nedrží prach, který lze snadno setřít či vyluxovat. Není třeba ho nijak speciálně ošetřovat, stačí se pouze starat o běžný úklid. Vinyl je perfektně tepelně propustný, takže rychle vstřebá teplo ze vzduchu, či ještě lépe z podlahového topení.

Krásný na pohled

 Mnohdy platí, že odolná podlaha nemůže být designová a zapadat do stylu interiéru. Vinyl z tohoto stereotypu rozhodně vystupuje. Ať už chcete jakýkoliv jiný vzor či materiál, vinyl může velice dobře napodobit dřevo, kámen, dlažbu, ale i mnohem exotičtější materiály.

Vaší fantazii se meze nekladou, a to dělá z vinylu jeden z nejlepších materiálů pro výrobu podlahy.