3 důvody, proč budete milovat svoji vinylovou podlahu

3 důvody, proč budete milovat svoji vinylovou podlahu

Podlaha může být vyrobená z různých materiálů. Málokterý je ovšem tak oblíbený, jako vinyl. Možná i vy uvažujete o tom, že si vinyl zvolíte pro vaši novou podlahu, ale stále si nejste jistí, že se jedná o správnou volbu.

Právě v tomto článku se dozvíte, proč rozhodně neprohloupíte, když se pro vinylovou podlahu nakonec rozhodnete. Máme-li rozklíčovat, proč je vinyl tak dobrou a oblíbenou volbou, dojdeme k těmto třem důvodům.

1.      Téměř nic vám podlahu nezničí 

Jedním z hlavních kladů vinylu je jeho mimořádná odolnost vůči všem druhům poškození. Vinylové podlaze nevadí ani podpatky, kolečka, či přesouvání nábytku. Pokud je vystavena vlivu vody, běžných chemikálií či špíně, velmi snadno obstojí.

Proto se vinylová podlaha hodí jako krytina do jakékoliv místnosti. Ať už ji využíváte jako slavnostní pokoj, či dílnu. Nebudete tedy potřeba podlahu opravovat či složitě vyměňovat.  

2.      Snadno se čistí, je hygienická a bezpečná

 Nemusíte se bát, že s údržbou podlahy strávíte dlouhé hodiny. Naopak vinylová podlaha je prakticky bezúdržbová. Bohatě postačí, když ji občas vyluxujete a otřete mokrým mopem. To zároveň odstraní většinu nečistot, vzhledem k tomu, že povrch vinylové podlahy odpuzuje prach a bakterie.

Zejména pokud máte děti, jistě oceníte to, že vinylová podlaha je vybavena protiskluzovou povrchem, který zabrání zbytečným pádům a zraněním při běhu.

3.      Může vypadat přesně tak, jak budete chtít

 Vinylová podlaha se přizpůsobí každému majiteli. Vinyl dokáže napodobit jakýkoliv materiál, na který si vzpomenete. Pokud tedy chcete mít dřevěnou podlahu, ale stále si užívat veškeré benefity vinylu, máte možnost. To samé ovšem platí o jakémkoliv jiném materiálu.