Jeden z nejstarších materiálů, který byl kdy pro podlahy používán, oplývající skvělými vlastnostmi. Každý, kdo se rozhodne pro dřevěnou podlahu, dává přednost eleganci, která s takovou podlahou vstupuje do místnosti.

Jaké jsou dřevěné podlahy?

Dřevo je v oblasti podlah doslova královským materiálem. Velmi elegantní dřevěné podlahy jsou perfektní v případě, že vám záleží na designu místnosti. Kolik je druhů dřeva, tolik je odstínů, které vaše podlaha může mít.

Dřevěné podlahy jsou také velmi pevné a trvanlivé, takže pokud se budete o podlahu dobře starat, vydrží vám několik desítek let. Dřevěné podlahy jsou dobře odolné proti usazování prachu a dají se velmi snadno čistit.

Nevýhodou ovšem je menší odolnost proti hrubé síle, takže stěhování nábytku či ostré předměty mohou podlahu poškrábat. Podobně negativní účinky bude mít i vlhkost.

Dřevěné podlahy lze nainstalovat napevno, ale nejčastější variantou je podlaha plovoucí.

Plovoucí podlahy

 Plovoucí podlaha získala svůj název díky tomu, že není připevněná k podkladu, a teoreticky na něm tedy plave. Plovoucí podlahy dělíme nejčastěji podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny:

  • Laminátové  – tento materiál představuje dobrou alternativu vůči dřevu, vzhledem k jeho zajímavým vlastnostem. Je levnější, ale zároveň je velmi odolný vůči jakémukoliv mechanickému poškození. Laminát může mít různé barvy, dobře také imituje dřevo, které nahrazuje.
  • Dřevěné – samozřejmě je možné pořídit plovoucí podlahu ze dřeva. Esteticky se v mnoha případech dřevu nic nevyrovná, ale je třeba počítat s nižší odolností podlahy vůči mechanickým vlivům. Dřevěnou podlahu lze tedy doporučit pouze do místností, které nejsou příliš zatěžované.

Na podlahy jsme experti

Pokud jste se rozhodli, že dřevěná podlaha je pro vás ta pravá, ještě nemáte vyhráno. Říká se, že půlka úspěchu u podlahy, je správně vybraný materiál, ten druhý je profesionální instalace. Právě o tu se dokážeme postarat.

Zde jsou tři důvody, proč se vyplatí řešit podlahy s námi:

  • 20 let zkušeností – v oblasti podlah nejsme žádní nováčci, takže se můžete spolehnout na zkušenosti stovek zákazníků, kterým jsme pomohli před vámi.
  • Podlahy komplexně – o vaši podlahu se postaráme od začátku do konce. Poradíme vám s výběrem správného materiálu, a to jak z hlediska funkčnosti, tak designu. Podlahu zaměříme, objednáme a následně nainstalujeme přímo na určené místo.
  • Rychle a v pohodlí domova – celý proces se snažíme co nejvíce zjednodušit. Všechno proběhne u vás doma, abyste nemuseli nikam jezdit. Přímo tam, kde by měla nová podlaha být, provedeme prezentaci vzorků. Zaměříme potřebné rozměry a připravíme pro vás cenovou nabídku, abyste věděli, do čeho jdete. Pokud s ní budete souhlasit, pak už není nic jednoduššího, než podlahu položit.

Vyzkoušené materiály a oveření dodavatelé

Se svými dodavateli spolupracujeme téměř deset let a za tu dobu jsme jejich výrobky dokonale vyzkoušeli. Účastníme se velmi často školení nových a lepších postupů při pokládce podlah. Není pro nás problém pracovat s jakýmkoli dodavatelem materiálů budete chtít.