Jak rychle poznáte kvalitní podlahu?

Jak rychle poznáte kvalitní podlahu?

Nová podlaha je tak významnou investicí, že si opravdu každý chce být jistý, zda za své peníze dostane opravdu kvalitní produkt, který vydrží v nejlepším případě několik desítek let. Jak ovšem zjistit, jestli je právě vaše budoucí podlaha právě taková?

Po přečtení tohoto článku bude pro vás odpověď na tuto otázku mnohem jednodušší než právě teď. Kvalitní podlahu vám zaručí v zásadě dva faktory.

Prvotřídní materiál

Ať už si podlahu děláte sami, nebo se spolehnete na odborníky, vždy je třeba dát pozor na kvalitu materiálu. Zejména u dřevěných a laminátových podlah je tento faktor velmi důležitý, jelikož špatná kvalita dřeva či laminátu může velmi rychle zničit již hotovou podlahu.

U dřeva i laminátu je třeba dát pozor na zemi původu. Problémy nastávají zejména u asijských dodavatelů, vzhledem k tomu, že klima je v této části světa výrazně odlišné od toho středoevropského. 

Vysušení podlahy proto neproběhne správně, a po instalaci podlahy může dojít k praskání, rozklížení spár, či dokonce delaminaci.

Materiály jako vinyl, PVC či koberce nejsou na tento druh problémů tak náchylné. Přesto je i u nich jistější, když se spolehnete na renomované evropské dodavatele.

Správná instalace

Ani ten nejlepší materiál vám nezajistí úspěch, pokud je pokládka podlahy provedena amatérsky. Během instalace podlahy se rozhoduje o tom, jak dlouho podlaha vydrží. Zejména u podlah, které se skládají z více vrstev, je častým problémem rozlepování jednotlivých vrstev.

K tomu dochází právě kvůli neodborné instalaci. Nalézt v dnešní době odborníka, který by vám podlahu správně nainstaloval, je tedy úkol, který je nezbytný pro zajištění kvalitní podlahy.