Podlahy Juriček

Plovoucí podlahy, kobercové krytiny, dveře...

 

Přeskočit na navigaci

Podlaha z PVC - minulost nebo módní trend

PVC podlahy se dělí do dvou základních skupin a to:

 • homogenní – v celé své tloušťce stejné složení i provedení
 • heterogenní – skládá se z několika vrstev, odlišujících se od sebe složením nebo provedením

PVC podlahy

Podlahoviny z PVC zahrnují širokou škálu vzorů. Mezi hlavní přednosti podlah z PVC patří:

 • atraktivní vzhled
 • vysoká odolnost vůči opotřebení
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • dobrý teplotní vjem
 • snadná údržba
 • odolnost proti vlivu kolečkové židle
 • vzájemná kombinovatelnost dezénů
 • ekonomická výhodnost
 • antialergické prostředí

PVC je tradiční podlahová krytina s vysokou odolností a životností, výborně se udržuje, je hygienická, tlumí kročejový hluk. Uplatnění najde jak v bytové, tak i v komerční výstavbě. PVC krytiny lze bez problémů pokládat také při podlahovém vytápění. V naší nabídce najdete PVC krytiny v různých barvách, dezénech, šířkách i materiálovém provedení. Oblíbené jsou také dezény imitující dlažbu, keramické podlahové krytiny, parkety nebo masivní dřevo.

PVC podlahy vám můžeme nabídnout v mnoha dalších dekorech, tloušťkách, provedeních a zátěžových třídách. Pro PVC platí více než jinde, že kvalita je přímo úměrná ceně. Mezi nejkvalitnější výrobky na trhu patří produkty od firmy:

Logo ForboLogo NovilonLogo Tarkett

PVC krytiny - charakteristika
Výhody Nevýhody
mechanická odolnostmožnost poškození např. proseknutím
vhodné na podlahové topení
různé šíře materiálu, minimum spojů
tepelné vlastnosti

Homogenní nebo heterogenní

Základní rozdělení PVC krytin je na homogenní a heterogenní. Heterogenní PVC tvoří v průřezu více vrstev - základní vrstva, potisk a ochranná vrstva. Homogenní PVC je naopak tvořeno pouze jednou vrstvou a je probarveno v celé své tloušťce. Homogenní PVC podlahy jsou kvalitnější a dražší.

Díky své cenové dostupnosti jsou na trhu stále nejžádanější heterogenní typy. U heterogenní krytiny je pak důležitá tloušťka nášlapné vrstvy, která by neměla být méně než 0,2 milimetru, aby se krytina rychle nesešlapala. Celková tloušťka krytiny je také důležitá - minimálně 1,35 mm, vhodnější je však zvolit tloušťku 1,6 mm. Měkkou a tichou chůzi nám zajistí krytina o tloušťce až 2 mm.

Struktura homogenní PVC podlahové krytiny

Homogenní PVC krytina

Struktura heterogenní PVC podlahové krytiny

Heterogenní PVC krytina

 1. nášlapná vrstva
 2. nosná vrstva
 3. zpevňující podkladová vrstva (jen u některých typů)

PVC podlahy - ukázka

Antique OakPVC podlaha - vzor mramorPVC podlaha - vzor dlaždice

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy řadíme do kategorie umělohmotných podlah. Hodí se i do koupelen či kuchyní, nejdůležitější je však jejich vysoká odolnost vůči mechanickým i chemickým vlivům, výborná rozměrová a tvarová stálost, velmi nízká úroveň hluku, snadná údržba a dobrý teplotní vjem. Vinylové podlahy se hodí i na podlahy s teplovodním (nikoli elektrickým) podlahovým vytápěním. Jejich velkým plusem je i široký výběr z dostupných dezénů. Přibližme si dvě značky vinylových podlah – český THERMOFIX a zahraniční kolekci KINGFLOOR.

Kolekce BRILLIAN a BASIC od výrobce Kingfloor

Tyto vinylové podlahy Kingfloor jsou vhodné do bytových i komerčních prostor. Každý dekor vychází z reálné předlohy dřeva. Stejně jako ostatní vinylové podlahy jsou i vinylové podlahy značky KINGFLOOR velmi odolné, všestranné, snadno údržbové, hygienické, teplé, realistické a cenově dostupné.

Nejprodávanější kolekcí od Kingflooru je série BASIC - především díky velkému formátu prken a přirozené struktuře dřeva. Třída zatížení je u této kolekce udávána 22/31 – podlaha tedy snese i vysokou zátěž a hodí se jak pro komerční, tak bytové prostory. Při tloušťce lamely 2 mm je tloušťka nášlapné vrstvy 0,3 mm. Silnější verzí je série BRILIANT, která je dodávána v tloušce 2,5 mm s tlouštkou našlapné vrstvy 0,5 mm třída zatížení je 33/42.

Nabídku vinylových podlah je možné si prohlédnout v katalogu na stránkách www.kingfloor.cz.

THERMOFIX od společnosti Fatra

Pod značkou THERMOFIX se skrývá heterogenní podlahovina s vloženým skelným rounem složená z několika vrstev. Nášlapná transparentní vrstva je přitom opatřena mechanickým dezénem. Kolekce THERMOFIX nabízí širokou škálu vzorů imitujících různé druhy dřev a kamene.

Rozměr palubky je 900x150 mm, rozměr dlaždice pak 300x300 mm, nebo 450x450 mm. Při celkové tloušťce 2 mm je tloušťka nášlapné vrstvy 0,4 mm. Pokud zamýšlíte investovat o něco více, pak můžete vybrat i THERMOFIX s celkovou tloušťkou 2,5 mm, kde je nášlapná vrstva 0,8 mm. Společnost Fatra nabízí na podlahu záruku 10 let.

Další informace je možné získat na stránce Vinylové podlahy THERMOFIX.

Linoleum - čistě přírodní materiál

Ukázka - linoleum

Koupě nové podlahové krytiny je v každém případě investice. Chcete mít vysoce kvalitní podlahovou krytinu, která si zachová svůj atraktivní vzhled a trvanlivost po celou dobu používání. Takovou krytinou je Linoleum je trvanlivé, antistatické, ohnivzdorné. Linoleum je vyrobené z přírodních surovin. Linoleum je přírodní materiál vyráběný tradiční technologií již více než 100 let.

Korek, lněný olej, přírodní pryskyřice, vápenec, piliny a pigmenty na jutovém základě dělají linoleum jedinečným „živým“ materiálem. Linoleum se hodí pro použití do bytů i do objektů se silným provozem. Pro kolekce dodávaného linolea jsou charakteristické jemné přírodní barvy, které inspirují teplé, účelné a originální interiéry. Tyto krytiny nabízíme v tloušťkách 2, 2.5, 3.2 mm, v nepřeberné škále moderních barevných odstínů. Novinkou je linoleum s PU úpravou. K dodání role, čtverce.

Aktuální nabídku je možné si prohlédnout na stránkách www.marmoleum.cz.

Logo ForboLogo Armstrong

Linoleum, Marmoleum - charakteristika
Výhody Nevýhody
celoprobarvená krytinanižší tepelné vlastnosti
vhodné na podlahové topení
mechanická odolnost
dlouhá životnost
vyrábí se ve více než 100 barevných variantách
je omyvatelné, stoprocentně odolné proti vodě
lze vytvořit, řezem a skládáním dílů k sobě, libovolné obrazce

Linoleum - ukázka

Vzorek BarleyVzorek CaramelloVzorek Ruby


 

Copyright © 2008 - 2019 Podlahy Juriček | Tvorba www prezentací | Mapa webu